Gabinet Terapeuty
Terapia manualna jest wyspecjalizowaną metodą fizjoterapii opartą na biomechanice i funkcji układu ruchu człowieka. Jest metodą pracy opierającą się na szczegółowym badaniu pacjenta, a następnie leczeniu manualnym. Postępowanie dotyczy pracy ze wszystkimi stawami, więzadłami i mięśniami. Do technik leczniczych zalicza się: terapia tkanek miękkich oraz terapia nerwowo-mięśniowa, mobilizacje stawowe, manipulacje oraz specjalistyczne ćwiczenia.
Jakie korzyści daje terapia manualna?
Zabieg terapii manualnej znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje ból i ograniczenie ruchu w stawie. Najszybsze efekty widoczne są w przypadku stanów przeciążeniowych tkanek czy stawów, jednak także w stanach pooperacyjnych świetnie przyspiesza i poprawia funkcjonowanie aparatu ruchu, jest nieoceniona w rehabilitacji ortopedycznej.
Terapia manualna ma ogromną zaletę, ponieważ proces leczenia opracowywany jest indywidualnie w zależności od schorzenia i stanu pacjenta. W zależności od problemu terapeuta dobiera metody leczenia, stosując: masaż, stretching, manipulacje oraz mobilizacje stawowe, terapię punktów spustowych, neuromobilizację lub mobilizację tkanek miękkich. Terapia manualna stanowi również idealne uzupełnienie ćwiczeń oraz edukacji pacjenta.
Korzyści terapii manualnej:
- zmniejsza ból
- zwiększa ruchomość stawów i zakresu ruchu
- poprawa elastyczności i ruchomości tkanek
- zmniejszenia stan zapalny tkanek miękkich
- zmniejsza napięcie mięśni
Wskazania do zastosowania terapii manualnej:
- bóle mięśni
- różnego rodzaju schorzenia i dolegliwości bólowe kręgosłupa
- rwa kulszowa
- chroniczne bóle głowy i karku
- bóle migrenowe
- bóle stawowe kończyn górnych i dolnych
- rwa barkowa
- stany przeciążeniowe tkanek
- wady postawy
- zaburzenia napięcia mięśni okolic miednicy
- zaburzenia snu
- drętwienie kończyn i palców
- napięcia wynikające ze stresu i przemęczenia
W naszym Gabinecie Terapeuty mogą Państwo skorzystać z konsutacji połącznej z terapią.
Pozostałe terapie w Oshin
Terapia mięśniowo powięziowa- traktuje ciało człowieka jako całość i pozwala zdiagnozować przyczynę problemu, a następnie wypracować właściwe nawyki ruchowe. Specjalista na podstawie wywiadu i badania ciała ocenia nasz tryb życia, wzorce ruchowe oraz wynikające stąd problemy.
Następnie ustalany jest cel terapii – zmiana nawyków ruchowych, pozbycie się bólu czy poprawienie ruchomości ciała. Za każdym razem dobierana jest inna forma terapii, zgodnie z zapotrzebowaniem pacjenta, np.:
• techniki manualne czyli masaż i ucisk konkretnych części ciała
• automasaż polegający na rozluźnianiu i relaksacji powięzi
• specjalnie dobrany trening powięziowy złożony z płynnych i dynamicznych ćwiczeń
• stretching powięziowy, polegający na rozciąganiu partii powięzi
Terapia powięziowa jest z powodzeniem stosowana w przypadku wystąpienia następujących dolegliwości:
• ból kręgosłupa i choroby dyskowe
• bóle kończyn niewiadomego pochodzenia
• bóle napięciowe lub wynikające ze sztywności mięśni
• rwa kulszowa
• migreny
• drętwienia kończyn lub obrzęk kończyn
• stany pourazowe
• wysiłkowe nietrzymanie moczu, zaparcia lub bóle miesiączkowe
• ograniczenie ruchomości stawów
Terapia blizny- wprowadzana jest w rehabilitacji pozabiegowej w celu zmniejszenia jej widoczności, a także poprawy funkcjonalności.
Nasz organizm gdy zabiera się do procesu zrastania blizny stara się to zrobić bardzo solidnie i scalić nie tylko samą bliznę ale również bliznę z otaczającymi tkankami. Tak aby ta „nowa struktura” była bardzo wytrzymała. I tu pomocny jest dobry fizjoterapeuta, przeszkolony w zakresie terapii blizn, który w odpowiednim czasie stosownymi technikami będzie wykonywał odpowiedni masaż blizny. Aby przeciwdziałać powikłaniom i dolegliwościom ze strony blizn, należy wdrożyć dość szybko odpowiednią terapię. Polega ona na odpowiednich technikach masażu blizny. Trzeba zrozumieć procesy, do których dochodzi w trakcie gojenia.
Terapia stawu skroniowo – żuchwowego ( SSŻ )- Techniki manualne mają na celu zmniejszyć dolegliwości bólowe, zwiększyć ruchomość w miejscach ich ograniczenia, rozluźnić mięśnie. Terapia SSŻ jest powiązana z resztą organizmu i prowadzona kompleksowo.
Terapia bańką doktora Sukhova-
Terapia próżniowa to naturalna metoda leczenia,która ma ponad 5000 lat. Jej celem jest wzmocnienie lub aktywacja zdolności samoleczenia organizmu, stymulacja tych wszystkich zasobów, które posiadamy naturalnie.
JAK TO DZIAŁA?
Terapia bańkami wykorzystuje odruchowe połączenia między powierzchnią ciała a chorym narządem. Wpływa zarówno na źródło chorób jak i na funkcje organizmu i jego tkanek. Wg tradycyjnej medycyny chińskiej, podciśnienie spowodowane przez bańki powoduje mocny ruch energii Qi oraz krwi, co powoduje, że patogen jest wyprowadzany na zewbatrz (poprzez otwarte pory skóry) Bańka działa przede wszystkim na patogen zimna oraz zastoje Wei Qi.
Kinesiotaping- to technika plastrowania używana przez sportowców i fizjoterapeutów w leczeniu dolegliwości ze strony mięśni i stawów. Efektem stosowania taśmy kinezjologicznej jest m.in. złagodzenie bólu, zniesienie obrzęków i poprawa krążenia.
https://www.oshin.pl/masaze/cennik