oshin.pl

Skoro tu jesteś, odpocznij. Odłóż sprawy, które wciąż Cię absorbują i przez parę minut pozwól prowadzić się przez świat ku wyciszeniu, relaksowi i nowej wiedzy. Wiedzy, która wywodzi się z najstarszej medycyny naturalnej - ajurwedy. Odkryj Siebie na nowo. Poznaj sposoby, które zdecydowanie poprawią Twoje samopoczucie. Napisz test i dowiedz się jakie żywioły w Tobie dominują (typ konstytucji wg ajurwedy, czyli Dosha-dostępny wczytelni) oraz jak zrównoważyć tą biologiczną energię, od której zależy stan Twojego zdrowia i samopoczucia. Wybierz najlepszy dla Siebie masaż i miej świadomość, że ajurweda może zmienić Twoje życie na bardziej świadome.

Czym jest Ajurweda ?

Ajurweda jest najstarszym na świecie systemem medycznym, powstałym w Indiach ponad 5 tysięcy lat temu. Źródłem pisanym ajurwedy są Wedy. Wedy są staro indyjskimi księgami zawierającymi praktyczne i naukowe informacje z wielu różnorodnych dziedzin jak filozofia, logika, inżynieria, rolnictwo, ekonomia czy polityka.

Słowo Ajurweda składa się z dwóch słów, ze słowa „ayus” ( ayushya – życie lub siła życiowa) i słowa „veda” (veda- wiedza lub nauka).

ayus (życie) + veda (wiedza) = ayurveda (wiedza o życiu)
Wiedza ta nie odnosi się tylko do praktycznych porad dotyczących zdrowia, daje ona głębokie zrozumienie powiązania pomiędzy ciałem, umysłem, duszą i zmysłami. Dosłowne znaczenie słowa Ajurweda to wiedza o życiu i długowieczności. Ponieważ życie bez poczucia szczęścia to agonia, szczęście na poziomie ducha i umysłu jest nierozerwalnie połączone ze zdrowiem fizycznym. Ajurweda uczy jak ważny jest spokojny i zrównoważony umysł, zadowolona dusza w osiągnięciu prawdziwego zdrowia fizycznego i szczęścia.

 

Więcej n.t. ajurwedy, charakterystyki dosh, zaleceń indywidualnych przeczytasz w naszej czytelni:
https://www.oshin.pl/czytelnia/ajurweda-czytelnia

 

 

Abhyanga - masaż olejowy ciała.

ABHYANGA jest częścią tradycyjnego programu oczyszczającego i odmładzającego zwanego „Panchakarma”. W trakcie tego masażu całe ciało jest intensywnie masowane dużą ilością oleju sezamowego aby oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Rytmiczne i głęboko relaksujące ruchy mają za zadanie poruszyć zastałą energię i spowodować swobodny przepływ prany.

Więcej: Abhyanga

 

Udvartana - odchudzający masaż pudrowy, pilingujący całego ciała

Masaż detoksykujący, polecany szczególnie przy cellulicie oraz obrzękach nóg i nadmiarze tkanki tłuszczowej.  Niezwykle skuteczny! Do masażu stosuje się olej sezamowy oraz specjalną mieszankę ziół. Jest to szczególny zabieg, który daje odczuwlne efekty już po 1 wizycie!

Więcej: Udvartana

 

Shirodhara - zabieg polewania oleju na czoło.

Shirodhara - to ajurwedyjski, terapeutyczny zabieg polewania oleju na czoło i glowę. Wykonuje się go ściśle wg wskazań lekarza czy terapeuty ajurwedyjskiego. 

Więcej: Shirodhara

 

Shiroabhyanga - olejowy masaż głowy na siedząco.

Shiroabhyanga - ayurvedyjski masaż głowy na siedząco. Masaż ten rozluźnia wszelkie napięcia w okolicach karku, a także często napięte mięśnie twarzy i głowy. Obejmuje masaż głowy, karku, twarzy i górnego odcinka placów . Ciepły olej ajurwedyjski rozgrzewa mięśnie i bardzo odpręża.

Więcej: Shiroabhyanga

 

Ajurwedyjski duet

Ten DUET to: masaż głowy SHIROABHYANGA i masaż twarzy MUKHABHYANGA Idealny duet na te czasy ! 

Shiroabhyanga to wyjątkowy, olejowy masaż głowy na siedząco. Niezwykle odpręża całe ciało i mega relaksuje!  Masaż głowy likwiduje chroniczne napięcia w okolicy karku i ramion. Pomaga w odżywieniu skóry głowy i cebulek. Doskonale redukuje doshe Vata.

Więcej: Ajurwedyjski duet

 

Kati Vasti - olejowy zabieg leczniczy na kręgosłup.

Rozgrzewający zabieg olejowy na kręgosłup, ciepły olej wlewany jest na ograniczony wałkiem z ciasta obszar pleców. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i przynosi natychmiastową ulgę pacjentom cierpiącym z powodu bólu, sztywności i stanów zapalnych dolnej części kręgosłupa.

Więcej: Kati Vasti

 

Ratnaabhyanga - masaż gorącymi kamieniami szlachetnymi.

Ratnaabhyanga - ayurvedyjski masaż gorącymi kamieniami szlachetnymi. Wyjątkowo ekskluzywny masaż całego ciała.

Więcej: Ratnaabhyanga

 

Mukabhyanga - pielęgnacyjny masaż twarzy.

Zabieg pielęgnacyjno- leczniczy twarzy. Ma działanie relaksacyjne, pielęgnujące, regenerujące, odmładzające. Masaż twarzy wykonywany jest olejem szafranowym, jednym z najlepszych olei do masażu. Przed masażem polecamy wykonać olejowy masaż głowy Shiroabhyanga.

Więcej: Mukabhyanga

 

Netra Vasti - zabieg olejowy na oko.

Zabieg olejowy na oko. Jeden ze starożytnych zabiegów stosowany aby uwolnić napięcie nagromadzone w oku.

Wynikiem nagromadzonego napięcia jest: słabe widzenie, ból, osłabienie, opuchlizna oka.

Więcej: Netra Vasti

 

Nasya Karma - terapeutyczny zabieg oczyszczający nos i zatoki.

to ajurwedyjska terapia oczyszczająca nos i udrażniająca zatoki.Polega na masażu twarzy, wkraplaniu specjalnego, ziołowego oleju do nosa (Anu oil), parówce, wdychaniu oparów z kurkumy i pieprzu.

Więcej: Nasya Karma

 

Art-Reum Lakshmi

ART-REUM - ekskluzywny zabieg pielęgnacyjno-terpeutyczny na kręgosłup, zaczerpnięty z ajurwedy z himalajskim Art-reum. Intensywny, pozwoli Ci odzyskać dobre samopoczucie fizyczne i umysłowe poprzez aktywację metabolizmu w całym ciele. Masaż ten wzmacnia kręgosłup, redukuje ból, rozluźnia napięcia mięśniowe i przeciwdziała przyczynom ich powstawania.
Profesjonalne produkty do tego zabiegu pozwolą Ci poczuć ulgę zrelaksowanego ciała.

Więcej: Art-Reum

 

Udara Lakshmi

Udara - ekskluzywny, ajurwedyjski zabieg na wzmocnienie i ujędrnienie brzucha.
Cudowny zabieg - idealny dla poprawienia zaburzeń takich jak napięcia mięśni, bóle kręgosłupa, zła perystaltyka jelit, złogi, problemy z wypróżnianiem. UDARA redukuje również wzdęcia, uczucie przepełnienia brzucha, spłaszcza brzuch i pozostawia go rozluźnionym, pełnym energii i płaskim.

Więcej: Udara

 

Garshan Slim Lakshmi

GARSHAN SLIM - ekskluzywny, intensywny i niezwykle efektywny zabieg odchudzający i rzeźbiący sylwetkę. Produkty o wysokiej koncentracji aktywnych składników, całkowicie naturalnych, działając ze sobą w zgodzie - wyszczuplają, redukują tkankę tłuszczową, dotleniają komórki, pobudzają krążenie, metabolizm, drenują i wygładzają skórę.

Więcej: Garshan Slim

 

Garshan Dren Lakshmi

GARSHAN DREN - produkty holistycznie działające na poziomie powstawania problemu oraz w zakresie jego symptomów. Zwalczają efekty zatrzymania wody w organizmie, poprawiają krążenie płynów ustrojowych, wzmagają proces detoksykacji. Zabieg Garshan Dren już po pierwszym razie daje wyraźną poprawę samopoczucia i przyjemne uczucie lekkich nóg. Kilka zabiegów zwalczają już pierwsze stadium celulitu obrzękowego, powstającego z powodu nadwagi i miejscowych depozytów tłuszczowych.

Więcej: Garshan Dren

 

WIĘCEJ MASAŻY I ZABIEGÓW NA TWARZ DOSTĘPNYCH JEST W OFERCIE NASZEGO GABINETU KOSMETYKI HOLISTYCZNEJ: https://www.oshin.pl/masaze/gabinet-kosmetyki-holistycznej

Search